Proces akrylowania posadzek ma na celu zapewnienie znacznie dłuższej żywotności powierzchni. Podłoga powinna jak najszybciej zostać poddana zabiegowi, w celu odpowiedniego zabezpieczenia jej przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami mechanicznymi, aby ominąć późniejsze koszty związane z renowacją zniszczonej wykładziny.
Proces akrylowania wykonujemy na posadzkach wykonanych m.in. z PCV, tarkettu, marmoleum czy linoleum. Warto pamiętać, że regularnie zabezpieczana podłoga praktycznie nie ulega zniszczeniom, ponieważ polimery nie dopuszczają do porysowania czy uszkodzenia samej podłogi, pozostawiając ją w nienaruszonym stanie. Oprócz wysokiej jakości konserwacji powierzchni, akrylowanie posadzek zapewnia także wyższy poziom bezpieczeństwa, ponieważ polimery nakładane na powierzchnie mają właściwości antypoślizgowe i antystatyczne.
Kolejną zaletą jest łatwiejsze czyszczenie takich powierzchni, ze względu na osadzanie się brudu jedynie na polimerowej warstwie, a nie jego wnikanie wewnątrz. Nowa warstwa polimeru sprawia też, że nawierzchnia prezentuje się znacznie lepiej, dzięki połyskowi dobrze widocznemu po wypolerowaniu posadzki. W zależności od poziomu eksploatacji proces ten powinno się powtarzać mniej więcej co dwa lata. Stosując odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne można go jednak wydłużyć.
Aby zachować satysfakcjonujący efekt jak najdłużej posadzka poddana procesowi akrylowania powinna być zmywana codziennie preparatem na bazie wosku lub polimerów, który natłuszcza i odpowiednio pielęgnuje nawierzchnię. Odkładający się wosk zabezpiecza ale i matowi, dlatego przy ich stosowaniu warto używać polerki wysokoobrotowej, która przywróci podłodze naturalny i świeży wygląd.